Satın Alma ve İade Koşulları

* Burada müşteri ALICI, Koştaş Tarım Makinaları SATICI olarak anılacaktır.

 

* Ürün fiyatlarına KDV DAHİL, KARGO HARİÇTİR. Ürünün KDV dahil toplam fiyatının altına kargo fiyatı ayrıca yazılmıştır. Kargo ücretleri, kargo firmalarının hesaplama yöntemi olan DESİ hesabına göre yapılır. Bu sebeple parça başına kargo değil, sipariş edilen ürünlerin kapladığı hacim ya da ağırlığa göre ücret hesaplanır. Ürünün firmamızdan, müşterinin teslim alması durumunda kargo ücreti düşülebilmesi için kargo ücreti ayrı hesaplanmıştır.

 

* Ürün satın alma seçeneklerinde bazı aksesuarların eklenmesi veya çıkarılması durumunda kargo desi (hacim/ağırlık) değeri değişebildiğinden kargo ücreti, ödeme sayfasında tekrar hesaplanır.

 

* Sipariş, Kredi kartı ile yapılan alımlarda derhal, havale/eft/mail order ile yapılan alımlarda bedelin satıcının hesabına geçmesiyle onaylanır.

 

* Sipariş onay tarihinden itibaren 3 iş günü içinde malın, sevk irsaliyesi, faturası veya irsaliyeli faturası ile birlikte alıcının sözleşmede belirttiği adresine sevk edilmek üzere kargo şirketine teslim edilmesi öngörülmektedir.

 

* Malın, Kargo şirketine tesliminden itibaren 5 iş günü içinde Alıcıya teslim edileceği öngörülmektedir. Azami teslim süresi konusunda Kanun hükümleri geçerlidir. Herhangi bir gecikme olduğu takdirde durum e-posta mesajı ile alıcıya bildirilecektir.

 

* 100 desi üzerindeki ürünler ağır kargo hizmeti dahilinde olduğundan teslim süresi 15 güne kadar uzayabilir.

 

* Mal yalnız Alıcıya teslim edilecektir. Alıcının adreste bulunamaması nedeniyle malın teslim edilememesi halinde, Alıcı, malı Kargo şirketinin ilgili şubesinden teslim almak zorundadır. Alıcının bu yükümlülüklerine uymaması nedeniyle mal satıcıya geri gönderilirse, malın yeniden sevki için Alıcı’dan ek kargo ücreti tahsil edilecektir.

 

* Alıcı paket hasarlı ise malı teslim almayacaktır. Alıcı malın teslimi anında paketi açarak kargo elemanı ile birlikte malı muayene edecek, fatura, sevk irsaliyesi veya irsaliyeli faturanın, varlığını ve doğru düzenlenmiş olup olmadığını kontrol edecektir. Malda herhangi bir açık ayıp veya hasar bulunması, fatura, sevk irsaliyesi veya irsaliyeli fatura bulunmaması veya bu belgelerde herhangi bir hata bulunması halinde bunu derhal malı getirmiş olan kargo memuruna beyan ile kargo teslim fişine yazdıracaktır. Aksi halde malı teslim almayacaktır.

 

* Kargo teslim fişinin Alıcı tarafından çekincesiz imzalanması malın ayıpsız ve belirtilen bu belgeler ile birlikte teslim alınmış olduğu anlamına gelecektir.

 

* Alıcı cayma hakkını kullanmak istiyorsa, ürünü teslim aldıktan sonra 7 gün içinde Satıcının e-posta adresine bu hususta bir mesaj gönderecek ve telefonla Satıcının satış yetkilisine bu talebini iletecektir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için ürünün yeniden satılabilirliğinin bozulmamış olması gerekmektedir. Satın alınan ilaçlama makineleri sadece içme suyu ile test edilebilir. İlaçlama yapılmış ürünler iade alınmaz. Diğer yedek parça vb ürünlerin ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olması gerekir. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

 

* Satıcının satış yetkilisi tarafından bildirilmedikçe Alıcı, yasal süresindeki cayma bildirimini müteakiben 48 saat içinde malı teslim eden kargo şirketini arayarak malı tüm paket, teferruat ve ekinde teslim edilmiş olan fatura, sevk irsaliyesi veya irsaliyeli fatura ile birlikte, hasarsız olarak, kargo ücreti alıcıya ait olmak ve mal satıcının belirttiği Kargo şirketi tarafından teslim adresinden alınmak üzere gönderecektir. Satıcı tarafından iade alınan mal Satıcı yetkilileri tarafından 5 iş günü içinde muayene edecek, mutad kullanımı aşan değişiklik ve bozulma olup olmadığı incelenecektir. Böyle bir durum yoksa mal bedeli sözleşmede öngörüldüğü şekilde iade edilecektir.

 

* Tüketici'nin Korunması Hakkında Kanun https://ticaret.gov.tr/tuketici/tuketici-haklari-bilgi-bankasi sayfasından incelenebilir.

 

* Son Güncelleme : 19.12.2020 18:11

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4